неделя, 18 юли 2021 г.

Ученици от гимназията създадоха инвалидна количка, за съпруга на своята учителка. Гимназистите нарекоха устройството „WheeStroll“ ❗ 💞

 


Ученици от гимназията създадоха инвалидна количка, за съпруга на своята учителка. 

 Гимназистите нарекоха устройството „WheeStroll“ и наскоро то спечели две международни награди!


Група ученици от гимназията в училище „Булис“ в Потомак, Мериленд, наскоро спечели две международни награди за изобретяване и проектиране на устройство, позволяващо на хората в инвалидни колички, да превозват кошчетета със своите бебета.

 Дизайна те измислили, за да помогнат на една от техните учителки.

 „Просто беше наистина невероятно да видя съпруга ми Джеръми, с когото вие [гимназистите] трябва да се срещнете виртуално и синът ни, да може да се наслаждава на тези неща.  И така, ние просто искаме да ви благодарим толкова много за невероятната иновация, която вие направихте тази година “, споделя Челси Кинг - учител в гимназията в Булис, пред групата свои ученици и млади новатори.

 Съпругът на Кинг е претърпял мозъчна операция три години по-рано, споделя още тя. Това го е поставило пред множество физически предизвикателства.

 "Някои от тях повлияха на речта му и равновесието му, което означава, че ще трябва да използва инвалидна количка.  

" И така, след като разбрахме, какви ни очаква, някак си веднага се впуснахме в търсене на решение на въпроса„ Добре, как ще той ще прави определени неща за нашето бебе, за които нормалните родители не трябва да мислят? “, Каза Кинг.  Едно от решенията, които наистина не можахме да намерим, беше начин да се наслаждаваме на разходките със сина си. "

 „Наистина искахме просто да се разхождаме като семейство и той да може да прави всичко, което прави родител без физически увреждания“, каза Кинг.

 Тогава Кинг си спомня, че Мат Зиглър, ръководител на училищната лаборатория за иновации и технологии или BITlab, преподава в клас, който прави нещата за обществено благо.

 „Изглеждаше нещо като перфектното предизвикателство за този клас.  Първо, беше страхотно да го приемаме като предизвикателство, но второ, беше страхотно, че някой в ​​нашата общност можеше да се възползва от това “, каза Зиглър.

 Класът също е трогнат от предизвикателството.  Те интервюират семейството, за да разберат по-добре техните нужди.

 „Бих се радвал на възможността, да го направя сам“, каза съпругът на Кинг.

 В продължение на няколко седмици екипите усъвършенстват идеите си.

 „Ибенка [Еспиноза] имаше група и аз имах група и двамата направихме дизайн.  Оказа се, че ако комбинираме и двата ни проекта заедно, бихме направили подобрен дизайн “, каза Джейкъб Злотницки, ръководител в Bullis.

 „Беше трудно, но не беше невъзможно“, каза Еспиноза.

 Учениците тестват дизайна и в крайна сметка излизат с две устройства за адаптация на инвалидни колички, което наричат „WheeStroll“.

 "Г-н.  Кинг щеше да сложи прикаченото приспособление.  След това щяхте да вземете столчето за кола и да го поставите в закрепващия елемент.  И след това щяхте да закопчеем бебето “, обяснява един от учениците.

 След това идва време Кинг, съпругът й и малкото им момченце Финикс, сами да изпробват WheeStroll.

 „Първият път, когато успяхме да го изведем в нашия квартал само тримата, беше невероятно“, каза Кинг.  "И така, това беше съвпадение, с което се почувствахме направо в рая, чрез това, от което се нуждаехме, и с това, което Мат му в своите класове."

 WheeStroll не само помогна да промени живота на семейстяо Кинг, но също така променя и живота на ученкците, които го създават.

 „Беше невероятно, да видя усмивката на лицето му и да разбера, че съм успял, да му помогна, да му дам тази връзка с детето му, която той не би могъл да има поради своите увреждания“, каза Бенджамин Гордън, старши в групата.

 „Това определено ме накара да се почувствам към тях и някак ме вбеси, защото подобно нещо вече трябва да бъде направено и ние не трябва да бъдем тези - гимназисти - които правят тези проекти“, каза Джуъл Уокър, първокурсник на Bullis.

 Инициативата на гимназистите не остава незабелязана.  Проектът е влиза в предизвикателството 20: make: able, което се хоства от PrintLab, Autodesk и партньори, според уебсайта на състезанието.  Учениците са натоварени със състезанието през 2021 г. с опит да „проектират и направят продукт или прототип, който подобрява ежедневния живот на някой, който се бори с мобилността в ръцете си“.

 Съдиите в международното състезание признават учениците на Bullis както за „Най-добра вдъхновяваща история“, така и за „Най-добра витрина на итеративен дизайн“ за възрастовата група 14-18.  

Училището ще получи нов 3D скенер и пакет с Filamentive пакет, който се използва при 3D печат, като награди за поставянето им в предизвикателството.

 Междувременно семейство Кинг е извънредно благодарни, че тези гимназисти са направили дизайни, които помагат на семейството им да се насладят на онова, което мнозина приемат за даденост - обикновена семейна разходка.

 (Видео: Привключете на уеб версия!?) 

🎩 97е, колко нестандартно мислят те и колко страстни са в работата по проекта мисля, че това свързва, че те са познавали мен и съпруга ми. Просто искаме, да им благодарим толкова много, защото без тях не бихме могли  няма да мога да имам това много просто нещо - каза Кинг.

Респект❗ 💞

Източник

Няма коментари:

Публикуване на коментар

В НАВЕЧЕРИЕТО НА ВЪЗКРЕСЕНИЕ

сн. Internet С премъдрост Бог създаде ни от кал, за да сме тясно свързани с Земята.  Даде ни избор, свобода, но не морал...  Пожертва син, д...