Не се сърдете на дъжда. И той има нужда понякога да поплаче. Да излее тежките облаци, да освободи небето и да остави след себе си свежест, чистота и надежда. Защото след всеки дъжд светът става по-зелен, а слънцето грее още по-ярко.
🌧️☀️🌧
Не съдете дъжда, че горчиво тъжи!
И той навярно има нужда, да поплаче,
небето щом от бури натежи
и хоризонта стане сив и тъжно-мрачен!
Не се сърдете на дъжда, ако тъжи!
Сърцето му, ще да се облекчи навярно!
Градушката се ражда от лъжи,
предадено доверие и вярност!
Не винете дъжда, че пролива сълзи,
той не иска в деня ви сумрак, да коварства.
Просто мъка в гърдите му сиви пълзи,
а за скръбта на небето ни, те са лекарство.
На потоци излива се тежък товар,
да разбие оковите, скрили лазура.
Всяка капка е вик, но безценен е дар,
който ражда пречистване и дъга, скрити в бурята.
Той пречистване ражда и дъга подир бурята.
Недейте съди бурята! И тя
изгубила е пътя си в мъглата.
Погребала е някоя мечта.
Живяла твърде дълго в самота,
лелеяла е обич и цветя...
И лутайки се, търси светлината.
Изливат облаците своята тегоба,
без капка гняв, без жалба и без злоба.
И щом си тръгнат, всичко е по-чисто,
с надежда нова, свежо и лъчисто.
Ще отмие дъжда страх и гняв, победени.
Светът отново ярко Слънце, ще прегърне.
Ще се усмихне утрото, на идващият ден.
По-свеж и чист, с любов, ще го обгърне.
Бъдете благочестно озарени!
©Ивайло Апостолов
23.06.2026
Няма коментари:
Публикуване на коментар