петък, 21 февруари 2025 г.
МЪЖЕТЕ СЪЩО ПЛАЧАТ
вторник, 18 февруари 2025 г.
БЛАГОДАРЯ ТИ, ДЕВО ПРЕСВЕТА
Благодаря ти, Дево Пресвета,
че майките под плаща си закриляш.
Че милостива длан, над непорочната душа
на детството протягаш и разбираш!
Пред твоята икона, в самота
днес тихо падам и на колене смирено моля.
забравил гордост, его, суета.
И нека бъде Дево, твойта воля!
Знам, изворът на моята душа
размътен е, животът ни е кал.
Сгрешил, покайвам се. Покаял се, греша.
И прошка диря, да се утеша
тъй много загуби и болки преживял.
Покайвам се с разтворено сърце
и търся откровение и мъдрост.
Към мене-грешника аз моля, майчинско лице
ти обърни. И помогни ми, да намеря пак светлик и твърдост!
Не търся ключ за Райската врата.
Сърцето, разумът ми пречисти като сребро!
За да намеря път през пропастта
и да живея само, за добро!
И моля милостта на твоя Син!
На благост и човечност, да ни учи.
О, Господи помилуй и прости!
И ни води напред смирени, с вяра и единни, да сполучим!
© Ивайло Апостолов
19.02.2025
понеделник, 17 февруари 2025 г.
ВЗЕМЕТЕ СИ ИСКРИЦА ДОБРОТА❗
Хей хора, следващи лудешкият си бяг,
за миг поспрете и човечност си вземете!
Почти за нищо, за едно Благодаря,
една приятелска протегната ръка в навявания сняг...
Безплатно е приятелството, просто длани протегнете!
Вземете си искрица Доброта!
Не искам нищо! Просто, за усмивка!
И после я върнете към Света!...
И вижте как безчувствената му обшивката
разпуква се. И изпод нея нежна, мека
разцъфва пак душата на човека!
Една усмивка просто, малък жест.
Приятелска ръка... Нима е много!?
И ще се удивите, колко са онези,
обърнали се пак, с лице към Бога!
Хей , всички вие , с каменни лица,
свалете маските на гордото си Его
поне за миг пуснете в своите сърца
жив спомена, че сме подобие на Него!
Вземете малко съвест и морал
и малко толерантност на промоция!
Добри обноски си вземете, на чувал
и заменете арогантното безочие!
Бъдете мили! Вярно, не боли!
Не ще умреш, за миг, да си любезен!
Че всичките сме възли от бодли!..
За миг поне, почувствай се полезен!
Сбъдни, приятел нечия мечта!
Повярвай, честно нищичко не струва.
Просто пусни навън, да диша любовта
към ближния. На отчуждението не робувай!
Да поизтупаме прашасалите чувства
и да излъскаме човечността в сърцето си !
Да сме спонтанни си е истинско изкуство.
И да се вслушаме отново във сърцето си!
Малко внимание и малко доброта,
мъничко нежност, грижа и смирение
от всеки!
И ще разцъфне по-добър Света.
Това е толкоз просто уравнение
за Утро по-добро! ... А може би, решение навеки!
© Ивайло Апостолов
18.02.2025
🎙️"Ако ще променяш света, нека любовта е твоята движеща сила."🔊
🎊Честити 51а на харизматичния "хулиган на британския поп", както го нарича пресата Роби Уилямс❗🎙️🎼🎶🎵🎶💞
(13.02.1974)
🎙️"Ако ще променяш света, нека любовта е твоята движеща сила."🔊
🎼Добил световна популярност, още преди да навърши 18 благодарение на участието си в момчешката група Take That. Талантлив и с бурен характер, той веднага се откроява от другите членове на бандата и бързо се превръща в любимец на публиката.
🎙️През 1995 г. напуска групата и започва солова кариера. На следващата година издава първата си самостоятелна песен Freedom. Въпреки че песента има успех, самостоятелната му кариера набира сила едва с песента Angels. Тя достига първо място в класациите на много страни, но трудно пробива във Великобритания.
Роби Уилямс оглавява британските класации с песента Millennium едва през септември 1998 г. От този момент кариерата му набира скорост и той става звезда в Обединеното кралство с поредица от хитове.
📀Първите седем албума на Уилямс оглавяват британските класации. В световен мащаб той продава над 77 милиона албума, което го прави един от най-добре продаваните артисти на всички времена.
А след като само за един ден се продават повече от милион и половина билета за турнето му Close Encounters, той е вписан в книгата на Рекордите на Гинес.
Правопропорционално с успехите му се задълбочават и проблемите му с алкохола и наркотиците, които се прибавят към дислексията и депресията с които се бори от дълго време, и онова психично състояние, което Роби сам определя като "полу биполярен".
❤️🩹Преодолявайки всичко обаче, днес Роби се е преборил отдавна с проблемите с алкохола и наркотиците, и е напълно чист. Щастливо женен, с четири прекрасни деца.
Преди две години Netflix пусна биографичен документален филм, в който Роби Уилямс разкри "историята си на психични заболявания и самонараняване" в откровена дискусия, разказваща живота му заедно с откровения за това, за какво най-много съжалява в кариерата си.
🎨🖌️Миналата година ексцентричният певец запозна феновете и широката общественост с друга своя артистична страна, която го изпълва също толкова или повече от музиката, рисуването. 🖼️🖼️🖼️
Роби започва да се занимава с графично изкуство след първото си постъпване в клиника за детоксикация през 90-те години и продължава да опитва силите си в една свободна, проста и цветна техника, за която му предлага съвети самият Дейвид Хокни, на когото той се обявява за категоричен фен.
След първата си спирка в музея Moco в Амстердам с изложбата, художникът пристига в централата на институцията в Барселона с изложба, която е под заглавие ''Confessions of a Crowded Mind'' (Изповеди на претъпкания ум).
"Моята работа е за хората с дислексия, ADHD, депресия, социалните аутсайдери, уязвимите, психично болните, хората, които са били изправени пред предизвикателства в този живот, каквито, според мен, сме всички ние на планетата в момента", заяви Уилямс. Изложбата, която продължи от април, до края на ноември, премина при изключителен интерес.
Голямата новина за българските фенове е, че през този септември го очакваме с голям концерт в България ❗🎙️🎼💞
Пеперудена🦋 прегръдка🤗
Сн. Анна Йончева
" Да си на 9 и нещото, което най-много те натъжава, да е болката ти и... като гледаш как другите ядат.
Да си на 9 и да мечтаеш да хапнеш бургер.
Да си на 9 и да не се сърдиш на Бог заради болката си, защото: "Знам, че това ми е мисията и нямам друг избор. Това ми е пътят!"
Деветгодишното "пеперудено дете" Гого с душата на 90-годишен мъдрец отлетя при ангелите, но остава тук сред нас, за да продължи своята мисия – да научи хората да бъдат добри и да не приемат различните според външния им вид, а според душите им.
...
Знаете ли, че:
България е една от малкото страни в света, в която специална наредба дава възможност за по-бърз достъп за лечение на децата, като за тях могат да се използват и терапии, които все още нямат одобрение в ЕС и у нас.
В България има 7 пеперудени деца. Две от тях са с тежката форма като Гоги.
В САЩ има разработена терапия за тези деца, която няма да ги излекува, но ще направи болката им по-поносима.
За производителите животът на седемте български деца не е от значение, защото не генерират печалби. Въпреки това, две български фирми водят битка да осигурят на Гого и тези седем наши деца възможност за по-качествен и малко по-безболезнен живот.
Гоги, заради когото тази битка започна, не дочака терапията, но от две седмици едно детенце вече успешно е подложено на нея.
ЗАЩОТО ГОГИ БЕШЕ С НАС С МИСИЯ!
Запознайте се с мисията му във филма на Anna Yoncheva "Пеперудена прегръдка"."
Дина Христова
Филмът на Anna Yoncheva ПЕПЕРУДЕНА ПРЕГРЪДКА вече е достъпен в канала на проекта "Различните деца на България ' в YouTube.
Булозната епидермолиза е рядко заболяване, което прави кожата изключително крехка,чувствителна и ранима, поради което е съпроводена с изключително силни болки
Гоги вече е звездичка🌟, но мисията му, да осветява пътя ни едни към други продължава ❗💛
неделя, 16 февруари 2025 г.
ЗА ОЩЕ МИГ СЪС ТЕБ
За още миг със тебе споделен,
да дам готов съм най-безценното в живота.
Не тръгвай още миг! Постой до мен!
В една прегръдка сподели мечтата ми самотна.
За още миг, със тебе времето, да спрем
изгубени във още миг сърдечност.
Обагрили оловното небе
със свойта неподправена човечност.
Без памет, без къде, защо и как,
без всякакви измислени условности,
за още миг, да спрем напиращият мрак,
под пътя млечен, като в безтегловност.
Забравили за суетата на Света
за още миг, да си принадлежим.
Отдадени на вечността, на любовта,
да изгорим и да се преродим.
И този миг блажен, като в триптих,
дори южнякът, да не наруши, ще затаи дъхът си.
и той ще оживее само в моя стих.
За да го спомням винаги в съня си!
За още миг, последен миг постой със мен!
Ивайло Апостолов
17.02.2025
събота, 15 февруари 2025 г.
МРАКЪТ Е ПРОСТО МИГ, В КОЙТО СЛЪНЦЕТО СИ ПОЧИВА ПРЕДИ, ДА ОСВЕТИ ПЪТЯ НИ ОТНОВО
- Съмнението е най-ловкият крадец, Алиса.
И най-малкото Съмнение краде Концентрацията, Мотивацията, Доверието, Вярата и желанието ни за инициатива. Измества фокуса ни и пречи на яснотата и логиката в мислите ни...
Но ще открадне точно толкова, колкото сами му позволим.
Лудият Шапкар приклекна на коляно пред девойката, която беше приседнала върха студеният камък с невиждащ поглед и се опитваше, да подреди препускащите шеметно мисли в главата си.
- Ако искаме, да провалим някого, достатъчно е, да посеем в съзнанието му зрънцето на съмнението и ако той му даде плодородна почва, рано или късно, ще пожънем провал!
Знам, че съмнението е упорит плевел, който израства бързо здрав и все по-силен, и дори няма нужда от грижи! Но, ми повярвай!... - продължи той бащински, както винаги, като хвана нежно главата на момичето с две ръце и я повдигна леко нагоре, докато не срещна погледа й, в който искрата на увереността трептеше колебливо.
- Погледни ме и ми повярвай, Алиса! Повярвай ми така, както аз вярвам в теб безусловно! Допусни отново моята вяра в теб в сърцето си и тя ще бъде вълшебен мехлем, за раните, нанесени от отровните тръни на съмнението!
Повярвай ми! Ти знаеш повече отколкото предполагаш.
Можеш повече отколкото си мислиш.
И си по-силна и по-храбра от всеки, който познавам!
Повярвай в себе си така, както аз и всички останали вярваме в теб!
Провалът може, да бъде край единствено, ако сам сложиш точка!
Провалът е просто поредното стъпало нагоре, по пътя към успеха! Той не ни определя! Определя ни това, което правим с него! Изправим ли се отново. Извлечем ли уроците си и продължим ли напред, без да повторим направените грешки... Запазим ли ясните си мисли и вярата в крайния успех въпреки страха и въпреки колебанията или чувството за вина! Значи сме порасли духовно още по-мъдри и по-силни!
Защото хората не сме съвкупност от своите неуспехи и рани от преживените загуби, а от уроците и зарасналите белези, които ни напомнят, за грешките, които не трябва, да повтаряме, за силата, която сме имали, да продължим, въпреки всичко и за това, че винаги има хора, които вярват във нас и не сме сами!
За това, стани и погледни към изгрева❗
Мракът е просто миг, в който Слънцето си почива преди, да освети пътя ни отново.
🎩"Рошавите мисли на Лудият Шапкар"🧤
сн.Instagram
Призори на Еньовден
Изгрев трепти, небето синее и утрото ни с тайнство омагьосва. В зори пристъпва бавно Еньовден. Седее. И слънцето, игриво ни докосва. Стане...
-
Анимацията е изкуство, забавно и достъпно за всички възрасти. Но във възпитанието на децата, тя може да ни бъде и безценен помощник. С Деян...
-
„Чудо” /режисьор и съсценарист Стивън Чбоски е семеен филм за масовия зрител, който "повдига завесата" към една от темите таб...
-
сн. Pinterest През 2009 г. на държавно ниво в Руската федерация е решено, че е необходимо да се обърне внимание на проблемите на хорат...







